Haber

AK Parti, Refah Partisi’ni Cumhur İttifakı’na davet etti

AK Parti, Refah Partisi’ni Yeniden Cumhur İttifakı’na davet etti

ANKARA – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Refah Partisi Yeniden Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı Cumhur İttifakı’na davet etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı Refah Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından görüşmeye ilişkin açıklama yapan Yıldırım, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28. Dönem Milletvekili seçiminin yapılacağını hatırlattı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun gerekli seçim takvimini paylaşacağını ifade eden Yıldırım, “Oldukça verimli ve faydalı bir toplantı geçirdik. İnşallah bu seçimlerde birlikte yürüyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı Fatih Erbakan ve arkadaşları kendi değerlendirmelerini yapacaklardır. Bu konudaki kararlarını kamuoyu ile paylaşacaklar, bu sıcak ilgi ve ev sahipliği için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve arkadaşlarına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Görüşmede seçimlere ilişkin görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Erbakan, “Cumhurbaşkanı’nın selamlarını bize ilettiler ve Refah Partimizi önümüzdeki seçimlerde, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’nda görmek istediklerini belirttiler. Değerlendirip istişare edeceğiz.En kısa sürede kendilerine cevap vereceğiz.İnşallah ülkemiz ve milletimiz için güzel adımlar atabiliriz ve güzel sonuçlar doğurur.Kendilerine nazik ziyaretleri için tekrar teşekkür ederim. , bu teklifler ve davetler.”

haber-derik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu