Ekonomi

Alternatif Bank işbirliğiyle engelli istihdamı – TBB

Herkes için hak temelli ve erişilebilir bir bankacılık deneyimi sağlamak. Erişilebilir Bankacılıkişe odaklanmak Alternatif BankaTürkiye Bankalar Birliği tarafından engellilere yönelik düzenlenen Bankacılık Mesleki Eğitim Programı itibaren sertifika alanların istihdamı için harekete geçti. 25 Şubat – 9 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen programda katılımcılar bankacılık branşında mesleki bilgi ve beceri kazanırken, Alternatif Bank’ta da çalışma fırsatı buldular.

Tüm ülke geneline açık olan programda katılımcılar; temel ve ileri düzey ofis programları, raporlama ve kişisel gelişim konularında eğitimler aldı. Eğitim programını tamamlayanlar, Mart ayında düzenlenen mezuniyet töreninde sertifikalarını alarak mezun oldular. Mezunlar, Alternatif Bank başta olmak üzere bankaların insan kaynakları ile tanışma fırsatı buldular. Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan kişilerle yapılan görüşmeler sonucunda Alternatif Bank, mezunlara bankacılık operasyonlarını yakından deneyimleyebilecekleri bölümlerde istihdam imkanı sunmuştur.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür “Alternatif Bank olarak Manisiz Bankacılık yaklaşımımızın temeli, sunduğumuz tüm hizmetlerin eşitlik çerçevesinde herkes tarafından hızlı bir şekilde erişilebilir olmasını sağlamaktır. Bu yolda emin adımlarla ilerlerken, bankamızda engelli istihdamını yaygınlaştırmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Halihazırda mevzuatla belirlenen kontenjanın üzerinde, farklı idari ve idari olmayan rollere dağılmış engelli istihdamımız mevcuttur. İnsan kaynakları ekibimiz bunu daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Türkiye Bankalar Birliği ile ilgiligerçekleştirillen Bankacılık Mesleki Eğitim Programı tamamlayan katılımcılar ile görüşmeler yapılmıştır. Mülakatları başarıyla geçenler ihtiyaç duyduğumuz birimlerde çalışmaya başladılar. İnsan odaklı kurum kültürümüzle bankacılıkta engelli istihdamını artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bankacılık Mesleki Eğitim Programı Bu sayının daha da artmasını bekliyoruz. Bölümümüzde bir zihniyet dönüşümünde öncü olma vizyonuyla yeni adımlar atmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

beylikovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu