Haber

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum 23 Nisan Şenliği’ne Katıldı

Üsküdar’da düzenlenen 23 Nisan Şenliği’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum katıldı. Çocuklara seslenen Bakan Kurum, “Sizler Türkiye’nin güzel yarınlarına olan inancın tohumu, güçlü Türkiye hayallerimizin filizlerisiniz. Türk Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Validebağ Korusu’nda düzenlenen şenlikte çocuklar için çeşitli gösteriler düzenlendi. Etkinliğe katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı çocuklara oyuncaklar hediye etti, oyunlar oynadı.

“SİZ BİZİM EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ, GELECEĞİMİZ, UMUDUSUNUZ”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Bakan Kurum, “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk adımı olan Gazi Meclisimizin açılışını bahar sevinciyle karşıladığımız gündür. Bugün 23 Nisan Gazi Mustafa. Kemal’in size, tüm dünya çocuklarına saygıları, Bayramınız kutlu olsun kıymetli çocuklarım, Sizler bizim en değerli varlığımız, geleceğimiz, umudumuzsunuz. Sizler Türkiye’nin güzel yarınlarına olan inancın tohumu, hayallerimizin filizisiniz. güçlü bir Türkiye Türk Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz. Sizin inanç ve barış ikliminizde Şehrin büyümesi, sokak ve bahçelerin şen seslerinizle çınlaması, kalbinizin sevgi, şevk ve umutla çarpması, geleceğin garantisidir. Bu nedenle Milli Gayretimizin en kritik dönüm noktalarından biri olan Millet Meclisimizin açılış gününde 23 Nisan sadece bu ülkenin çocuklarına değil, tüm milletimize armağan edilmiştir. dünyanın çocukları. Tıpkı atalarımız gibi biz de sizlere daha güzel şehirler, daha güzel bahçeler ve daha güzel bir gelecek sunmak istiyoruz. Şehirlerimizin en değerli yerleri; Ağaçlarla, kuşlarla, çiçeklerle dost büyüyün diye millet bahçesi yapıyoruz.

Sıfır Atık Hareketi için Emine Erdoğan’a teşekkürlerini ileten Bakan Kurum, şöyle devam etti: “Sıfır Atık Hareketimizin en büyük kahramanları ve gönüllüleri sizlersiniz. Ben istiyorum. Doğayla iç içe, hayvanları seven bir nesil yetişiyor. Bundan sonra sizler. daha dikkatli olmalıyız çünkü çevre denetçilerimizin gözü sizde.Çocuklar Sıfır Atık Hareketimiz artık tüm dünya çocukları tarafından kabul edilen bir seferberlik haline geldi.Bugün milyonlarca çocuk atıkların geri dönüşümü konusunda daha büyük bir hassasiyete sahip. Emine Erdoğan Hanım’ın himayesi ve sizlerin desteğiyle bugün tüm dünyada 31 Mart Sıfır Atık Günü olarak kutlanıyor.Sıfır Atığı özellikle çocuklarımız için bir yaşam biçimi haline getirmek ancak sizinle mümkün. Daha güzel bir dünya bırakın.Milli Mücadele’yi kazanarak bizlere böylesine güzel bir gün yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarına, tüm gazilerimize ve şehirlerimize teşekkür ederiz.Sevgili evlatlarım, her birinizin bir arada olmasını dilerim. daha nice nice bayramlara bakın. Hepinizin gözlerinden öpüyorum, sağlıkla kalın”

tosya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu