Haber

İstiklal Caddesi’ndeki Bombalı Saldırıyı Düzenleyen Teröristlere Yardım Eden 2 İnsan Kaçakçısı Yakalandı

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıyı düzenleyen teröristlere yardım eden iki insan kaçakçısının yakalandığını duyurdu. Böylece, bombalı saldırıya ilişkin soruşturmada gözaltına alınanların sayısı 50’ye çıktı.

İstanbul İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma genişliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgilere nazaran; İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıyı düzenleyen Suriye uyruklu Ahlam Albaşhır ve bombayı ona teslim eden B. adlı teröristleri Beyoğlu’na, Yaser isimli bir kişi getirdi. Yaser ve B. isimli terörist, Ahlam Albaşır’ı bıraktıktan sonra Esenler’deki adresine geri döndü.

Ahlam Albaşhır, bombalı saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Yaser isimli kişiyi arayarak kendisini tekrar almasını istedi. Lakin Yaser, başının kederde olduğunu, kendi başının devasına bakması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine de saldırgan, bir taksiye binerek Esenler’e geri döndü.

Bu arada, Ammar Jakars adlı bir insan kaçakçısı, bombayı saldırgana teslim eden kişi olarak bilinen B. adlı teröristi Yunanistan’a kaçması için Edirne’ye götürdükten sonra İstanbul’a döndü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü grupları ise teröristlere yardım ettikleri belirlenen Ammar ve Ahmet J. isimli insan kaçakçısı kardeşleri dün akşam yapılan operasyonla yakaladı.

Böylece, bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın Suriye uzantısı PYD/ YPG bağlantılı bir hücre tarafından düzenlendiği belirtilen İstiklal Caddesi’ndeki akınla ilgili gözaltına alınanların sayısı 50’e yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu