Haber

Numan Kurtulmuş’tan canlı yayında önemli açıklamalar

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylardan hiçbiri yüzde 50’yi geçemediği için seçim 2’nci tipte kaldı. Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 7’li koalisyonun adayı CHP Genel Başkanı Kemal’in yarışacağı ikinci turda ATA İttifakı’nın adayı Sinan Ogan’ın destekleyeceği taraf Kılıçdaroğlu, rekabet edecek, belirsizliğini koruyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başşehir Kulisi özel yayınında 2. tura kalanlar ve gündeme ilişkin gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları;

AK Parti, her türlü seçime hazırlıklı ve hazırlıklı, tüm imkanlarıyla yeniden seçime konsantre olma kabiliyetini kazanmış bir partidir.

AK PARTİ’NİN OY ORANI

Cumhurbaşkanımıza oy veren MHP, yeniden Refah’a oy vermekten çekinmedi.

Diğer tarafta ise ortak bir fikri olmayan 7’li bir koalisyon var.

Bu tarafta temel ilkelerin ortasında uzlaşılan genişletilmiş bir ittifak var. Türkiye’nin dış politikada rol belirleyici bir ülke haline gelmesi ortak bir çerçeve oluşturmaktadır.

Toplama baktığımızda Cumhur İttifakı Meclis’te çoğunluğu elde etmiş durumda.

Toplam oy sayısına bakmalısınız. Fikri bir çerçeve olarak bir kayıp olarak görmüyorum.

AK Parti ilçeden ilçeye, ilden ile çalışınca ortaya çıkıyor. AK Parti’nin Türkiye’de hala ortadaki parti olması milletimizin inancının devam ettiğini gösteriyor.

Son 3-4 yılı değerli kılmak gerekiyor. Türkiye iki büyük dalgayla karşı karşıya kaldı. Biri pandemi ile birlikte ortaya çıkan küresel ekonomik durumlar. Bir diğeri de Rusya-Ukrayna kriziyle gelen çok yüksek gıda ve emtia fiyatları.

Bu sorunlar yokmuş gibi davranmıyoruz. Sorunları nasıl çözeceğimizi de biliyoruz. Vatandaşımızın alım gücünü artıracak tedbirleri de ortaya koymaya çalışıyoruz. Birçoğu bizden kaynaklanmayan bu ekonomik gelişmeler inşallah kapanarak devam eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu