Haber

Sarayönü’nün kamu hizmetleri yerinde değerlendirildi

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Sarayönü ilçesine giderek ilçeye sunulacak hizmetleri yerinde kıymetlendirdi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan birinci olarak Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş’ı ziyaret ederek ilçe faaliyetleri ve devam eden kamu yatırımları hakkında bilgi aldı. Vali Vahdettin Özkan başkanlığında; ilçe kaymakamı ve kurum müdürlerinin iştirakiyle ilçe ile ilgili kıymetlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda; ilçeye sunulan eğitim, sıhhat ve asayiş hizmetleri, kırsal kalkınma projeleri, kırsal turizm, sulama ile ilgili mevzular ve çeşitli kamu yatırım talepleri kıymetlendirilerek yapılması gereken çalışmalar görüşüldü.

Sarayönü OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı yapıldı

Kaymakamlık ziyaretinin akabinde Sarayönü Belediyesi Ahmet Hüdai Toplantı Salonu’nda Sarayönü Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı. Vali Özkan başkanlığında düzenlenen toplantıda; Sarayönü OSB’nin faaliyetleri kıymetlendirilerek istihdamın artırılması için yapılması gereken çalışmalar istişare edildi. Toplantıya; Vahdettin Özkan’ın yanı sıra Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Belediye Başkanı Nafiz Solak, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kulu ve OSB Müteşebbis Heyeti katıldı. Daha sonra Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak’ı ziyaret eden Özkan, ilçedeki mahalli müşterek gereksinimler ve hizmetler ile uyumu gerektiren hususlar hakkında bilgi alarak birlikte yapılması gereken çalışmaları kıymetlendirdi.

Vali Özkan, Sarayönü Yeraltı Kenti hafriyat çalışmalarını yerinde inceledi

Özkan, Sarayönü’nde altyapı çalışmaları sırasında ortaya çıkan Bizans dönemine ait yeraltı şehrinde incelemelerde bulundu. Konya Müzeler Müdürlüğü tarafından kazı ve temizlik çalışmaları yapılan yeraltı şehrini gezen Özkan, Arkeolog ve Kazı Başkanı Hasan Uğuz’dan yapılan çalışmalar ve yeraltı kenti halkında bilgi aldı. Özkan, Sarayönü Yeraltı Kenti ziyaretinin akabinde Sarayönü Belediyesi tarafından onarımı devam eden Bilgi, Maharet ve Teknoloji Atölyelerinde incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalarla ilgili Lider Solak’tan bilgi aldı. Özkan, daha sonra restorasyonu tamamlanan Sarayönü OSB Bölge Müdürlüğü hizmet binasında incelemelerde bulundu. Özkan’ın ilçedeki ziyaretleri, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan Beşgöz Millet Bahçesinde incelemelerde bulunması ile sona erdi. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu